هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.

مصاحبه میدیا فرج نژاد با روزنامه خورشید //

مصاحبه میدیا فرج نژاد با روزنامه خورشید

مصاحبه میدیا فرج نژاد چهاردهم مرداد ماه با روزنامه خورشید درباره اثر جدید وی با فرم ارکسترال به همراه ارکستر ایرانی .

میدیا فرج نژاد که اواخر تابستان آلبوم بادآباد را به خوانندگی اشکان کمانگری منتشر می کند از ساخت نخستین اثر سمفونیک خود خبر داد .
فرج نژاد در گپی با خورشید با اعلام این خبر گفت : نخستین اثر سمفونیک من که هنوز عنوان برای آن انتخاب نشده در دو بخش کلاسیک و ایرانی ساخته شده که تنظیم بخش ایرانی آن به عهده خودم بوده و بخش کلاسیک آن را امیر حسین سمیعی انجام داده اند .
وی ادامه داد : این اثر در مایه ی چهارگاه و همایون ساخته شده و محتوای این اثر بر اساس اشعار مولانا ، هوشنگ ابتهاج و فریدون مشیری است .
فرج نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود درباره محتوای نخستین اثر سمفونیک خود گفت : موضوع این اثر ادبیات عرفانی و عاشقانه است که همیشه مورد علاقه من بوده و دوست دارم درباره این موضوع یک اثر بسازم .
این آهنگساز با اشاره به اینکه خواننده این اثر محمد رضا شمس است ، گفت : آلبوم ” بادآباد ” مجموعه ای از اشعار بزرگان ادبیات معاصر ایران از جمله محمد علی بهمنی ، هوشنگ ابتهاج ، فریدون مشیری و سیمین بهبهانی است
فرج نژاد تصریح کرد : استاد بهمنی نظارت ادبی ” بادآباد ” را به عهده داشته اند .
این هنرمند در ادامه صحبتهایش در باره اینکه چرا تا کنون اقدام به برگزاری کنسرت در سالنهای بزرگ نکرده است ، گفت : این که چرا من کنسرت برگزار نمی کنم خود مسئله دیگری ست . من باید ابتدا سوال کنم که ما در حال حاضر چند سالن مخصوص کنسرت در ایران داریم ؟چند حامی خوب و برگزار کننده کنسرت داریم ؟چند شرکت برگزار کننده را می شناسیم؟وقعا ادر ایران این تعداد بسیار کم است .
وی ادامه داد : شما بناهای قدیم ایران را ببینیند . موسیقی در گذشته در این بناها اجرا میشد. مثا عالیقاپو که اصولا برای اجرای موسیقی ساخته شده بود . بسیاری از بناها اتاقی برای موسیقی داشتند و جایی بود که در آن پژواک موسیقی به خوبی شنیده می شد .
این آهنگساز و نوازنده تار خاطرنشان کرد: حتی تالار وحدت هم مناسب برای اجرای تئاتر است و نه موسیقی . سالنهایی مثا میلاد و وزارت کشور گنجایش قابل قبولی دارند ولی متاسفانه از نظر امکانات صوتی دارای ایرادات بسیاری هستند . این مشکلات به خودی خود بزرگ هستند اما تنها مانع برگزاری نیز نیستند . دلیل اصلی کنسرت ندادن همان پروسه طولانی اخذ مجوز و دیگر قضایا است.
میدیا فرج نژاد در پایان گفت : نوازندگان حرفه ای وقت بسیار محدودی دارند ولی می توانند یک کار چهارماهه را در یک ماه با تمام ریزه کاری ها به اجرا برسانند . پس ما نمی توانیم کاری را از ۱۰ ماه قبل آماده کرده وبعد برای مجوز اقدام کنیم و پس از آن من و گروه منتظر باشیم تا ببینیم آیا کنسرتی در کار هست یا نیست . در این ۱۰ ماه اتفاقات بسیاری رخ میدهد . نوازندگان برای اجرا به مسافرت هایی می روند و یا درگیر اجرای آثار دیگری می شوند و از این قبیل مسائل .